Hostel Sinkuleho kolej

Zikova 702/13, 140 00 Praha 6 (mapa)
Vrátnice: tel.: +420 234 678 400, kolej-sinkuleatcvut [dot] cz

Rezervace a objednávky:

Centrální recepce:
tel.: +420 234 678 111
email: suz-recepce [at] cvut [dot] czclass="spamspan"

Hostel Sinkule, Dejvická - pro rok 2023 není k dispozici
tel.: +420 234 678 343,+420 234 678 344
email: hostel [at] cvut [dot] czclass="spamspan"

Hostel Sinkuleho kolej

Sinkuleho kolej je rovněž součástí Univerzitního kampusu ČVUT a VŠCHT v Praze – Dejvicích. Nachází se pár metrů od Dejvické koleje. Výstavba kampusu začala ve dvacátých letech 20. století podle plánů architekta Antonína Engela. Krize a 2. světová válka zapříčinily, že plány byly realizovány jen částečně. Poslední významné stavby v kampusu byly postaveny v první a druhé dekádě tohoto století.

V roce 2004 prošla kolej částečnou rekonstrukcí a přestavba a modernizace probíhají průběžně stále. Naposledy v roce 2020 proběhla výměna oken a zateplení fasády.

V letních měsících je na koleji provozován hostel:

  • dvou až čtyřlůžkové pokoje,

Ubytování na Sinkuleho a Dejvické koleji má společnou výbornou dopravní dostupnost do centra města, na dálnici a na letiště Václava Havla. Letiště je vzdálené jen 20 min. jízdy autem. Stanice metra linky A Dejvická je cca 2 min. od koleje. Zastávky tramvají a autobusů MHD Dejvická je od koleje vzdálena cca 3 min. chůze.

V docházkové vzdálenosti od hostelu se nachází mnoho obchodů, kaváren a restaurací. Pokud chcete trávit volný čas aktivně, je možné využít rozsáhlý park Stromovka, víceúčelové sportoviště „Pod Juliskou“, koupaliště Petynka nebo údolí Divoká Šárka. Několik zastávek autobusem č. 143 nebo 149 je Strahov a vrch Petřín s rozsáhlými zahradami, rozhlednou či bludištěm a lanovkou, kterou se lze rychle dostat do centra města. V případě, že jste příznivci historie, máte blízko i na Pražský hrad, který je obklopen mnoha dalšími historickými objekty a zahradami.

Stravovat se lze i v okolních menzách, Technické menze, Studentském domě nebo v restauraci Masarykovy koleje.

Parkování za poplatek je možné v nedalekém uzavřeném areálu Masarykovy koleje, v budově Národní technické knihovny nebo před budou hostelu.

Vybavení

Platba kartou

Wi-Fi