Hostel Strahov

Hostely v areálu ubytovacího kampusu ČVUT na Strahově
Centrální recepce: tel.: +420 234 678 111

 

HOSTEL NA BLOKU 12 Z DŮVODU REKONSTRUKCE UZAVŘEN

Rezervace a objednávky:

Centrální recepce:
tel.: +420 234 678 111
email: suz-recepce [at] cvut [dot] czclass="spamspan"

Hostel Strahov
tel.: +420 234 678 343, +420 234 678 344
email: hostel [at] cvut [dot] czclass="spamspan"

Vítejte v hostelu Strahov areál

Strahovské koleje patří mezi největší a nejvýznamnější. Jsou postaveny v těsné blízkosti Stadionu Strahov. Byly vybudovány v letech 1964 - 1965 na místě zbouraných sokolských šaten, od svého otevření se koleje průběžně opravují a modernizují.

Poloha kolejí je velice výhodná z hlediska dosažitelnosti do centra Prahy. V těsné blízkosti se nachází vrch Petřín s rozsáhlými zahradami, rozhlednou či bludištěm a lanovkou, kterou je možné využít jako rychlé spojení do centra města. Společně s nedalekou Kinského zahradou nabízí dobré možnosti pro odpočinek. Pražský hrad obklopený mnoha historickými objekty a zahradami je od kolejí vzdálen cca 15 min.

Sportovní nadšence určitě zaujme nabídka víceúčelových hřišť přímo v areálu kolejí. Naproti, v rozsáhlém strahovském sportovním komplexu, je možné navštívit bazén se saunou, squash aj.  Park Ladronka, kde lze provozovat in-line aktivity, chůzi, běh či cyklistiku, je od kolejí jeden kilometr daleko. 

VstupPokoj

V areálu se nachází 11 ubytovacích bloků, kde jsou v akademickém roce ubytovaní studenti. V letních měsících je pak v některých zřízen hostel, pouze v bloku 12 je hostelové ubytování v jedno a dvoulůžkových pokojích celoročně. Bloky 2 - 5  a blok 10 nabízí dvoulůžkové pokoje se sociálním zřízením (WC, sprcha) a kuchyňkou na chodbě. Na bloku 8 je buňkový systém ubytování, vždy pro dvě dvoulůžkové buňky je společné sociální zařízení (WC, sprcha) a kuchyňka.

Součástí areálu je i administrativní budova, blok 1 a Menza a restaurace Strahov, kde se lze najíst za příznivé ceny po celý den. V přízemí bloku 8 je otevřena další restaurace a večer lze navštívit kluby na blocích 1, 7, 10 a 11.

V těsné blízkosti areálu je také obchod s potravinami a základním sortimentem drogistického zboží. V pracovní dny je ve vstupní hale bloku 1 otevřen bufet s nabídkou baget, chlebíčků, svačinové polévky, cukrářských výrobků, zmrzliny a teplých i studených nápojů. V areálu je také instalováno několik automatů s občerstvením.

Parkování pro zájemce je zajištěno na parkovištích přímo v areálu.

 

Dopravní obslužnost:

  • autobusy MHD, zastávka Koleje Strahov a Stadion Strahov ze směru Dejvice a Smíchov,
  • lanová dráha na Petříně.

Vybavení

Restaurace/jídelna

Parkoviště

Sportoviště

Platba kartou

Provozní informace

Otevřeno