Hostel Praha 6

Hostely v západní klidné části Prahy 6 na cestě od mezinárodního letiště Václava Havla do centra Prahy

Hostel Sinkuleho kolej:  tel.: +420 234 678 400, detail

Hostel Dejvická kolej: tel.: +420 234 678 410,  detail

Hostel Masarykova kolej:  tel.: +420 234 678 600,  detail

Rezervace a objednávky:

Centrální recepce:
tel.: +420 234 678 111
email: suz-recepce [at] cvut [dot] czclass="spamspan"

Hostel Sinkule (k dispozici), Dejvická (není k dispozici)
tel.: +420 234 678 343,+420 234 678 344
email: hostel [at] cvut [dot] cz

Hostel Masarykova kolej
tel: +420 234 678 460, +420 234 678 461
email: rezervace-mk [at] cvut [dot] czclass="spamspan" tabindex="-1"

 

Vítejte v hostelech Univerzitního kampusu ČVUT

Nabízíme Vám jedinečnou příležitost spojit prohlídku historických památek Prahy s možností ekonomicky výhodného ubytování v hostelech Univerzitního kampusu v Dejvicích. Hostely jsou situované v rezidenční oblasti městské části Prahy 6. Výhodou ubytování je jejich poloha, skvělá dostupnost, jak do centra města, tak i na dálniční síť. Mezinárodní letiště Václava Havla je vzdálené pouze 20 min. jízdy.

Myšlenka vzniku Univerzitního kampusu Dejvice se zrodila ve dvacátých letech 20. století. Celá stavba vycházela za základního architektonického řešení prof. A. Engela a měla být dílem architektů, profesorů ČVUT. Základní kámen k novostavbě byl slavnostně položen 21.6.1925 za přítomnosti prezidenta T. G. Masaryka. Na základě Engelovy koncepce byly nakonec vystavěny pouze dva bloky areálu ČVUT a Masarykova kolej.

pokojPokoj

Strategickým místem celé oblasti Dejvic je Vítězné náměstí tzv. "Kulaťák", kde se koná mnoho kulturních a společenských akcí. V těsné blízkosti se nachází mnoho obchodů, kaváren a restaurací.  Pro volnočasové aktivity je možné využít rozsáhlý park Stromovka, víceúčelové sportoviště "Pod Juliskou", v létě koupaliště Petynka nebo nedaleké údolí Divoká Šárka. Romantiky potěší dobrá dostupnost Strahova, v jehož těsné blízkosti se nachází vrch Petřín s rozsáhlými zahradami, rozhlednou či bludištěm a lanovkou, kterou je možné využít jako rychlé spojení do centra města. Nedaleká Kinského zahrada nabízí dobré možnosti pro odpočinek. Příznivci historických památek zase ocení dostupnost Pražského hradu, který je obklopen mnoha historickými objekty.

V případě zájmu je možné stravování v menzách v kampusu, Technické menze, Studentském domě nebo v restauraci Masarykovy koleje.

Parkování je možné za poplatek v uzavřeném areálu Masarykovy koleje, v budově Národní technické knihovny nebo před budovami jednotlivých hostelů.

V oblasti Dejvic nabízíme v letních měsících hostely v pěti budovách s různou kapacitou a vybaveností:

Hostel Sinkule se nachází v těsné blízkosti stanice metra Dejvická, nabízí dvou až čtyřlůžkové pokoje.

Hostel Dejvická nabízí buňkový systém ubytování - jedno a dvoulůžkové pokoje, sociální zařízení (samostatné WC a koupelna) a kuchyňku (vybavená lednicí a dvou plotýnkovým vařičem) v buňce.

Hostel Orlík nabízí jedno a dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou. Výhodou je prodejna Penny Market, která je umístěna v suterénu hostelu.

Hostel Masarykova kolej nabízí buňkový systém ubytování, dvou a třílůžkové pokoje, sociální zařízení a kuchyňku v buňce pro 2 - 3 pokoje.

Vybavení

Platba kartou

Wi-Fi

Provozní informace

Otevřeno