Hostel v centru Prahy

Hostel v centru Prahy v budově dle návrhu architekta Josefa Hlávky
Vrátnice hostelu: tel.: +420 234 678 440

Rezervace a objednávky:

Centrální recepce:
tel.: +420 234 678 111
email: suz-recepce [at] cvut [dot] czclass="spamspan"

Hostel Hlávkova kolej
tel.: +420 234 678 343, +420 234 678 344
email: hostel [at] cvut [dot] czclass="spamspan"

 

Vítejte v hostelu Hlávkova kolej ČVUT

Hlávkova kolej historicky vznikla díky iniciativě světoznámého architekta Josefa Hlávky, který kolej nechal vybudovat zejména pro nemajetné studenty s výbornými studijními výsledky. Byla postavena mezi léty 1902 - 1904. Na svou dobu byla kolej velmi moderně vybavena, např. vlastní tělocvičnou, pekárnou, kuchyní, kde se vařilo a kde si každý mohl vzít tolik čerstvého chleba, kolik chtěl, čehož často využívali i další studenti. Říká se, že své vlastní hospodyni odmítl zakoupit nový hrnec, ale vybavil nové koleje moderním a drahým měděným nádobím od Rotta (zdroj: wikipedia.cz). Mezi další významná díla architekta Josefa Hlávky a jeho žáků patří např. Vídeňská státní opera nebo Zemská porodnice U Apolináře v Praze

 

Hlávkova kolej je situována do centra Prahy (Praha 2). V současné době je Hlávkova kolej součástí Správy účelových zařízení ČVUT a v průběhu akademického roku prioritně slouží k ubytování studentů. Nabízí celkem 220 lůžek buňkového typu s vlastním sociálním zázemím. Na každém patře je pak umístěna společná kuchyňka. V době letních prázdnin jsou dvoulůžkové pokoje v 1. a 2. patře nabízeny za velice zajímavých finančních podmínek veřejnosti v podobě hostelového ubytování. Máte tak jedinečnou možnost bydlet ve stejných prostorech, jako budoucí jaderní inženýři, dopravní experti, popř. specialisté na umělou inteligenci a přitom být kousek od centra Prahy.

Cca 3 minuty od Hlávkovy koleje je stanice metra Karlovo náměstí (linka B). Pokud dáváte přednost pěší procházce, můžete sejít jeden blok domů na vltavské nábřeží, kolem galerie Mánes dojít k Národnímu divadlu, pokračovat na Staroměstské náměstí a prohlédnout si historický orloj. Nebo můžete navštívit Václavské náměstí včetně nově opraveného Národního muzea, chvilku si odpočinout ve Františkánských zahradách, to vše cca 15 - 20 minut od vašeho ubytování. Milovníci květin mohou navštívit skleníky i vnější prostory Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, cca 7 minut pěšky od Hlávkovy koleje .

Vybavení

Platba Kartou

Provozní informace

Začátek ubytování studentů

Otevřeno