Hostel Dejvická kolej

Zikova 538/19, 160 00 Praha 6 (mapa)
Vrátnice: tel.: +420 234 678 410, kolej-dejvickaatcvut [dot] cz

Rezervace a objednávky:

Centrální recepce:
tel.: +420 234 678 111
email: suz-recepce [at] cvut [dot] czclass="spamspan"

Hostel Sinkule, Dejvická - pro rok 2023 není k dispozici
tel.: +420 234 678 343,+420 234 678 344
email: hostel [at] cvut [dot] czclass="spamspan"

Hostel Dejvická kolej

Dejvická kolej se nachází v Univerzitním kampusu ČVUT a VŠCHT v Praze – Dejvicích. Výstavba kampusu začala ve dvacátých letech 20. století podle plánů plánu architekta Antonína Engela. Krize a 2. světová válka zapříčinily, že plány byly realizovány jen částečně. Poslední významné stavby v kampusu byly postaveny v první a druhé dekádě tohoto století.

Z důvodu stále rostoucích požadavků na kvalitu ubytování studentů, prošla Dejvická kolej celkovou rekonstrukcí v roce 2004 a další modernizace exteriéru a interiéru probíhají průběžně.

Kde v akademickém roce bydlí studenti, mohou si v letních měsících zajistit hostelové ubytování návštěvníci Prahy.

Nabídka hostelových pokojů:

  • buňkový systém ubytování - jedno a dvoulůžkové pokoje,
  • kuchyňka s lednicí a dvouplotýnkovým vařičem, samostatné WC a koupelna v buňce.

Výhodou ubytování je skvělá dostupnost, jak do centra města, tak i na dálniční síť. Mezinárodní letiště Václava Havla je vzdálené pouze 20 min. jízdy autem. Stanice metra Dejvická (linka A) i zastávka tramvají a autobusů Dejvická jsou cca 3 min. od koleje.

 

V blízkosti koleje se nachází Vítězné náměstí, tzv. „Kulaťák“, kde se koná mnoho kulturních a společenských akcí, ale je zde i mnoho obchodů, kaváren a restaurací. Pro volnočasové aktivity je možné využít rozsáhlý park Stromovka, víceúčelové sportoviště „Pod Juliskou“, koupaliště Petynka nebo nedaleké údolí Divoká Šárka. Romantiky potěší rovněž dobrá dostupnost Strahova, v jehož těsné blízkosti se nachází vrch Petřín s rozsáhlými zahradami, rozhlednou či bludištěm a lanovkou, kterou se lze rychle dostat do centra města. Příznivci historie jistě ocení dostupnost Pražského hradu, který je obklopen mnoha historickými objekty a zahradami.

Stravování je možné v menzách kampusu, Technické menze, Studentském domě nebo v restauraci Masarykovy koleje.

Parkování je možné za poplatek v uzavřeném areálu Masarykovy koleje, v budově Národní technické knihovny nebo před budovou hostelu. 

 

Vybavení

Platba kartou

Wi-Fi