Koleje Strahov

 

Vaníčkova 315/7, 160 17 Praha 6 (mapa)
Centrální recepce Strahov: tel.: +420 234 678 111, suz-recepceatcvut [dot] czclass="spamspan"
 

Studentská samospráva: www.siliconhill.cz

Koleje Strahov

Byly vystavěny v letech 1964 až 1965 na místě zbouraných sokolských šaten. V rámci této výstavby byl vybudován prakticky současný komplex, kromě prvního bloku, který byl postaven o čtyři roky dříve. Koleje měly v minulosti různá využití. Nejvíce jsou spojovány s obdobím „spartakiád“, kdy byly využívány jako šatny pro sportovce.

Poloha kolejí Strahov je velice výhodná z hlediska dosažitelnosti, jak centra města, tak i univerzitního kampusu v Dejvicích. V těsné blízkosti se nachází vrch Petřín s parkem, rozhlednou a lanovkou, kterou lze využít jako rychlé spojení do centra města.

Koleje Strahov tvoří celkem 12 bloků. První slouží jako administrativní budova. Najdeme zde kanceláře Správy účelových zařízení ČVUT, ordinace praktického lékaře, bufet. Zbývajících jedenáct budov slouží k ubytování. Všechny bloky postupně prochází rekonstrukcí a modernizací. V nedávné době proběhla výměna oken a zateplení všech budov.
Celková kapacita je 4567 lůžek.

Nabídka pokojů

  • dvoulůžkové pokoje – sociální zařízení a kuchyňky jsou společné pro každé podlaží;
  • dvoulůžkové pokoje buňkového typu (pouze blok 8) – vždy dva dvoulůžkové pokoje se společnou kuchyňkou, lednicí a sociálním zařízením (samostatné WC a koupelna);
  • v omezeném počtu jednolůžkové pokoje – sociální zařízení a kuchyňky jsou společné pro každé podlaží.

Sportovní vyžití nabízejí, jak samotný areál kolejí nabídkou víceúčelových hřišť, tak protilehlý sportovní komplex s rozsáhlou nabídkou sportovních možností včetně bazénu a sauny. Kilometr vzdálený park Ladronka může být zajímavý pro milovníky in-line aktivit, chůze, běhu či cyklistiky.

Areál StrahovBlok 8Blok

V areálu strahovských kolejí se nachází menza Strahov, samoobsluha, několik restauračních zařízení a automaty s občerstvením.

Ve spolupráci se Studentskou unií ČVUT – kluby Silicon Hill, Čajovna a STOH aj. mohou studenti využívat posilovny, klubovny, multimediální místnosti nebo se zúčastnit společenských akcí, které unie organizuje. Klub Silicon Hill spravuje připojení do akademické internetové sítě (přípojky jsou na všech pokojích) spolu s provozem zájmových místností (hudebny, modelárna, posilovna, fotoateliér, a mnoho dalších).

Dopravní spojení

  • autobus MHD, zastávka Koleje Strahov a Stadion Strahov ze směru Dejvice a Smíchov;
  • lanová dráha, stanice Petřín.

Vybavení kolejí

Kuchyňka

Pračka a sušička

Vysavač

Parkoviště

Kolejní nástěnka

Otevřeno