Bubenečská kolej

 

Terronská 1023/28, 160 00 Praha 6 (mapa)
Vedoucí: tel.: +420 234 678 422, kolej-bubenecatcvut [dot] cz

Studentská samospráva: https://wiki.buk.cvut.cz/cs/home

Provozní doba ubytovací kanceláře

 

Pondělí 8.00 – 10.30   12.00 – 13.00
Úterý 8.00 – 10.30   12.00 – 13.00
Středa 8.00 – 10.30   12.00 – 13.00
Čtvrtek 8.00 – 10.30   12.00 – 13.00
Pátek 8.00 – 10.30

 

Kontakt na hospodářku a ubytovací kancelář:
tel.: +420 234 678 422
email: kolej-bubenec [at] cvut [dot] cz

Vedoucí kolejí Bubeneč, Orlík, Sinkuleho a Dejvická:
tel.: +420 234 678 421
email: kolej-bubenec [at] cvut [dot] cz

Bubenečská kolej

Leží v klidné lokalitě na rozmezí městských čtvrtí Dejvice a Bubeneč, v blízkosti vysokoškolského kampusu.
Před rokem 1989 se jmenovala Ždanova kolej podle sovětského  komunistického politika a ideologa Andreje Alexandroviče Ždanova. Pro její nezaměnitelné kouzlo a připomínky „starých časů“ byla hodně vyhledávanou hlavně filmovými štáby. Bohužel již nevyhovovala modernímu způsobu studentského ubytování a na několik let byla budova kvůli rekonstrukci uzavřena.

Zrekontruovaná kolej nabízí:

 • 86 ubytovacích buněk se dvěma dvoulůžkovými pokoji 2+2
  (pokoje se společnou předsíňkou, lednicí a s vlastním sociálním zázemím),
 • 6 ubytovacích buněk se dvěma pokoji 2+1
  (jeden dvoulůžkový, tzv. partnerský a jeden jednolůžkový se společnou předsíňkou, lednicí a vlastním sociálním zázemím),
 • 3 samostatné dvoulůžkové pokoje
  (s předsíňkou, lednicí a vlastním sociálním zázemím),
 • 6 samostatných jednolůžkových pokojů
  (s předsíňkou, lednicí a vlastním sociálním zázemím),
 • 2 ubytovací buňky pro osoby s omezenou schopností pohybu. Každá buňka má pokoj pro imobilní osobu a pokoj pro asistenta a předsíňku. Součástí každé buňky je kuchyňka doplněná o varnou desku a sociální zázemí splňující veškeré předpisy a požadavky.
Celková kapacita Bubenečské koleje je 378 lůžek.

Dále jsou pro ubytované k dispozici na 1.-3. patře dvě společné kuchyně, na 4. patře jedna společná kuchyně. V každé kuchyni jsou dva kombinované sporáky a mikrovlnná trouba. Součástí kuchyní jsou i jídelní stoly a židle pro posezení u jídla.
Studentský klub je řešen jako dvoupodlažní prostor s vlastním barem a sociálním zázemím. Součástí klubu je i studovna a zasedací místnost.
Dále je k dispozici kolárna, kufrárna, prádelna, sušárna s uzamykacími kójemi, datová síť je rozvedena do každé místnosti koleje.

Pro trávení volného času je k dispozici studovna, osvětlené venkovní hřiště s umělým povrchem, posilovna, zahradní gril se stylovým posezením a s možností zastřešení plachtou v případě špatného počasí, na střešní terase možnost posezení, před společnými kuchyňkami jsou odpočinkové zóny s křesly a konferenčními stolky.

PokojPokojStudentský klub

Ubytování na Bubenečské koleji je zvlášť vyhledáváno studenty, kteří mají výuku v areálu univerzitního kampusu v Dejvicích, vzdáleného cca 10 min chůze. Stravování je možné v menzách, které jsou součástí kampusu – v Technické menze, případně vzdálenější Menze Studentský dům.
Kolej Bubeneč má výborné dopravní spojení, cca 8 minut od koleje je stanice metra Dejvická. Využít lze i nedaleké vlakové stanice Praha-Dejvice,  popř. Praha-Podbaba patřící do Pražské integrovaní dopravy. Nedaleko (u koleje Orlík) je umístěna pobočka maloobchodního řetězce Penny Marketu, což je studenty velice vítáno. V těsné blízkosti od koleje je dostupná prodejna potravin Kaufland se širokým sortimentem zboží.

Vybavení kolejí

Kuchyňka

Pračka a sušička

Vysavač

Hřiště

Posilovna

Kolejní nástěnka

o